Menu

Štefan Lukáč

úředník Ministerstva práce a sociálních věcí

Čím se živíte a zabýváte?
Pracuji na Ministerstvu práce a sociálních věcí, konkrétně na odboru sociální integrace, kde se zabývám řešením sociálního vyloučení. Této oblasti se věnuji od začátku své profesní dráhy. Působil jsem na obci v přímé práci s klienty.

Co byste chtěl v Ústí změnit jako první?
Většina změn vyžaduje čas, a některé z nich toho času potřebuji více. To platí i pro oblast, které bych se rád věnoval, a to je problematika sociálního vyloučení, která trápí všechny obyvatele našeho města. Bylo by vhodné podívat se na případné zdroje financovaní preventivních aktivit, více provázat spolupráci nevládních organizací, obce a dalších partneru, využít příkladu dobré praxe z jiných měst a aplikovat inovativní přístupy.

Kam byste v Ústí vzal člověka, který tu nikdy nebyl?
Ukázal bych mu Vaňovský vodopád, Erbenovu vyhlídku a Miladu.

Jaké jsou vaše koníčky?
Turistika, kolo, kulturistika, v podstatě vše, u čeho si dám do těla.

Jaké je vaše vzdělání?
Já jsem takový věčný student, začal jsem brzy pracovat, bakaláře i magistra jsem studoval při zaměstnání. Jsem absolventem Karlovy univerzity, oboru Veřejná a sociální politika. Tento rok jsem dokončil postgraduální studium MBA pro pomáhající profese a rád bych ještě letos zahájil doktorské studium v oboru sociální politika a sociální práce.

Proč by v září měli lidé přijít k volbám?
Je to jedinečná příležitost, jak ovlivnit další fungování a správu města.

A proč by měli volit právě SPOLEČNĚ Ústí nad Labem?
Protože jde o partu slušných a poctivých lidi, kteří svou proaktivitu prokázali v rámci svých předchozích aktivit. Zároveň jde o lidi, kterým na fungování a zlepšení života v Ústi opravdu záleží.

Aktuálně z našeho Facebooku

Sledujte nás