Menu

Irena Skálová

kandidátka na starostku Severní Terasy

podnikatelka, Optika Skálová

Co chcete prosadit, když budete ve vedení obvodu Severní Terasa ?
Chci začít realizovat práce kolem parkovacího domu na Doběticích v oblasti mezi ulicí Brandtova a ulicí Pod Rozhlednou. A rozšířit zahrádkářské kolonie pro obyvatele sídlišť.

Jak toho chcete dosáhnout ?
V minulých letech se podařilo odkoupit od soukromých vlastníků pozemky, kde by vedla propojovací silnice a parkovací dům. Myslím, že už existuje i projekt na tento dům. Je tedy třeba s tím počítat v územním plánu. Financování se neobejde bez podpory Magistrátu, který může žádat o dotace pro výstavbu.
U zahrádkářských kolonií jsou v první řadě potřeba změny v územním plánu. Jakožto starostka bych měla velké slovo při tvorbě nového územní plánu a dohlédla bych na to, aby vznikly nové zahrádkářské kolonie.

Jak by jste rozšířila pravomoci obvodu ?
Pro městské obvody je nešťastné nepředvídatelné financování, které závisí na "náladě" magistrátních zastupitelů. Byla bych pro zavedení jasných pravidel financování městských obvodů Ústí nad Labem.

Jaké jsou vaše další cíle ?
Údržba chodníků, schodišť, zeleně a čistoty považuji za samozřejmost činnosti městského obvodu.

Proč jste se rozhodla bydlet na Severní Terase ?
Jsem patriot Severní Terasy. Bydlím zde od narození a domnívám se, že v Ústí nad Labem to je nejlepší místo k bydlení. Na Severní Terase není žádná vyloučená lokalita, je zde dostatek zeleně, sportovišť, nákupní obslužnost, nemocnice atd.

Aktuálně z našeho Facebooku

Sledujte nás